وبلاگ گرافیک یاب

اخبار، مطالب آموزشی و کاربردی گرافیک

بهترین چیزی که ساخته ام

مصاحبه زیر گفتگویی است با (Jacob Cass جاکوب کاس) طراح گرافیک و سازنده صفحات وب، که آن را به تمام جوانان و علاقمندان طراحی و گرافیک تقدیم می نمایم.

Jacob Cass جاکوب کاس

بهترین چیزی که ساخته ام !!!

من (جاکوب کاس) به تازگی با وبلاگ شاتر استوک مصاحبه ای داشتم حول محور این سئوال که بهترین چیزی که تا کنون ساخته ام، چه چیزی بوده است؟

پاسخ دادم برند شخصی ام، و به تشریح چشم اندازم پرداختم و توضیح دادم که برندم چگونه تکامل پیدا کرد، من شما را به خواندن متن کامل نوشته زیر جلب می نمایم.  بهترین چیزی که در برند شخصی ام خلق کرده ا م این است که: خوشبختانه موجودی را خلق کرده ام که دائما در حال تکامل است.

روزانه بر روی برند م کارمی کنم ، چرا که این برند به من هویت داده است، مرا به پیش رانده است, به من انگیزه داده و مرا در روند رشد شخصیتی و حرفه ای یاری رسانده است. برند شخصی ام، چهره ی عمومی من به عنوان یک شخص است، بر این اساس، مردم در باره من به درکی مشترک از فعال بودن یا نبودنم می رسند.

هنگام تماشای عکس های قدیمی ممکن است به فکر بروید و بگویید: وای، این منم که این لباس را به تن کرده ام؟ یا  هنگامی که به گذشته ی چیزی بر می گردی و می گویی: آیا من بودم که این چیز چندش آور راخلق کرده ام؟ این گفته ها نشان دهنده بلوغ، رشد و تکامل فکری شماست، من به عنوان یک طراح گرافیک از خلق چیزهای بدرد نخور مستثنی نسیتم، از این رو در این تحول به نظر من، بهترین مثال یا مطالعه ی موردی، آزادی شخصی در طراحی تجاری و وب سایت است. چیزی که از آن به خلاق بودن نام برده می شود.

در حال حاضر، من به جهت کلی حضورا و احساسا فردی فعال هستم، من مطمئنم که در یک یا دو سال، تکاملی سریع و قابل توجه را برای اولین بار تجربه خواهم کرد. با نگاهی به گذشته و اینکه چه راهی را رفته ام، به من دقیقا کمک می کند تا چشم اندازی داشته باشم و این را متذکر می شوم که، قطعا دست یافتن به موفقیت، از اشتباهات قبلی گذر کرده است.

سال ۲۰۰۳ – تولیدات جک گاس

در تصویر زیر شما می توانید صفحه طراحی شده مرا در مبحث تجاری مشاهده کنید. این صفحه تقریبا ۱۶ سال عمر دارد، من آن موقع آموزشی در طراحی طی نکرده بودم و ایده ی خاصی هم برای تجاری کردن وب سایتم در ذهن نداشتم، در آن زمان من فقط بلد بودم مطالبی را که در کتابها راجع به ابزارهای فتوشاپ و دریم ویور خوانده بودم بکار ببرم و مورد استفاده قراردهم.

Jacob Cass جاکوب کاس

حتی اگر این وب سایت ساخته نمی شد، من قبلا تصمیمی مبنی بر طراحی و تفکر تجاری آن گرفته بودم. طراحی این وب سایت کم ارزش، مسیر فعالیت حرفه ای مرا هموار کرد. من برای کار حرفه ای و اصلیم (طراحی وب سایت) در دبیرستان تحصیل کرده بودم, طراحی بی قاعده و غیر هدفمند، ازجمله کد نویسی دستی و ارتباط دادن بیش از ۸۰ صفحه در نرم افزار دریم ویوور (آه پسر، آیا چشمان شما درد نمی کند؟!)

Jacob Cass جاکوب کاس

سال ۲۰۰۷ – فقط طراحی خلاقانه

بعداز فارغ التحصیلی از دبیرستان و شروع کار جدی، به تحصیل در رشته ارتباطات تصویری (طراحی گرافیک) در دانشگاه  Newcastle استرالیا پرداختم و از سال ۲۰۰۹ رسما تولید محصولات جک گاس را شروع نمودم. در حالی که من هنوز مشغول تحصیل در دانشگاه بودم، کسب و کار رسمی تجاری و بلاگی که بعدها آن را فقط طراحی خلاق – Just Creative Design نهادم  را بنیاد نهادم.

در این مدت، من مطالب زیادی در رابطه با ساخت وب سایت کسب کردم و حتی موفق به دریافت چندین جایزه  در رابطه با طراحی لوگوی خلاقانه شدم. در هر حال با نگاه به سایتی که ساخته بودم خستگی از تنم بیرون می رفت همچنین به عنوان یک دانشجوی طراح پیشرفت را در خود احساس می کردم. از این رو از سال ۲۰۱۰ شروع طراحی مجدد وب سایتم کردم.

Jacob Cass جاکوب کاس

سال ۲۰۱۰- فقط طراحی خلاقانه (سعی و تلاش مجدد)

در طول شش ماه من برند باز طراحی شده ام نگاه می کردم (تصویر زیر) و گفتم که  این آخر کار نیست، گرچه  از تلاش و کوششم راضی بودم. ولی طراحی مجدد وب سایتم را هیچگاه متوقف نخواهم کرد. با طراحی هایی که تا سال ۲۰۰۷ نمایش دادم، قطعا از همه آنها ضرر کردم، از سال ۲۰۱۱ به بعد بود که من دوباره به برندم سیخونگ دیگری زدم .بعد از طی چند ماه و صرف ۲۰۰۰ دلار برای خرید دامنه جدید، برای رفتن آماده بودم. من نام Just Creative را کوتاه کردم و با creative وب سایت و برندم را با وب سایتی واکنش گرا بالا آوردم، چیزی که تا کنون ادامه دارد.

Jacob Cass جاکوب کاس

سال ۲۰۱۵ – فراتر از پیشرفت مورد نظر

میدانم که سایت حاضر پیشرفت هایی داشته است، و الان از این بابت خشنودم، سایتی را که با نقشه، کار فردی و بر مبنای خواسته های مشتریان ساختم به من اجازه می دهد تا تعاملی با کاربران حرفه ای و دانا داشته و یافته های خود را با آنان به اشتراک گذارم. یادتان باشد، وقتی شما به سایت من در سال ۲۰۱۵ نگاه می کنید، من همانی بودم که قبلا وب سایت غیر حرفه ای و چندش آوری داشتم.

یادتان باشد کلید کسب  افتخار در این باره تکامل و پیشرفت وب سایتم بوده است. شما به راحتی میتوانید به عقب برگردید و آنچه را که من طراحی کرده بودم ببینید. من در یک بازه ۵ ساله ی فکر کردن به این موضوع به اینجا رسیدم و آن نکته این بود که هی، من باید این کار را به بهترین وجه  انجام دهم.

Jacob Cass جاکوب کاس

منبع : JustCreative

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ خرداد ۹۵ 1,233 بازدید دیدگاه بدهید