وبلاگ گرافیک یاب

اخبار، مطالب آموزشی و کاربردی گرافیک

افکت یخی عکس ها در فتوشاب

یاد بگیرید چگونه به یک عکس بهار حس زمستانی دهید. در این آموزش شما یاد می گیرید که چگونه با استفاده از فتوشاپ CS5 یک افکت یخی به عکس بدهید.

گام اول

با باز کردنی عکسی که می خواهید به آن افکت یخی بدهید شروع کنید. من از یک منظره استفاده کرده ام. این افکت یخی می تواند تاثیر متفاوتی روی عکس های متفاوت داشته باشد.

افکت یخی

گام دوم

لایه ی خود (لایه ی عکس) را کپی کنید. (با لایه ی انتخاب شده ی عکس آن را به پنجمین آیکون زیر پنل لایه ها درگ کنید) حالا شما در پنل لایه های خود، دو لایه می بینید. حالا با انتخاب کردن بالا ترین لایه گام های بعدی را ادامه دهید.

گام سوم

برید به Image>Rotate Canvas>90 CW. بعد روی Filter>Stylize>Wind کلیک کنید. این کار پنجره ی باد را باز می کنید. در زیر یک عکس از پنجره را می بینید.

افکت یخی

گام چهارم

تنظیمات را با توجه به عکس زیر تنظیم کنید  و روی OK کلیک کنید.

افکت یخی

گام پنجم

حالا عکس را به حالت قبلی بچرخانید. روی Image>Rotate Canvas>90 CCW کلیک کنید.

گام ششم

برید به Image>Adjustments>Hue/Saturation. پنجره ی Hue/Saturatin باز می شود. من از مقدار های پایین استفاده کرده ام ولی به شما پیشنهاد می کنم که مقدار های دیگر را نیز آزمایش کنید تا افکت یخی روی تصاویر متفاوت شما فرق داشته باشد:

  • Hue: -210
  • Saturation: -29
  • Lightness: +23

گام هفتم

سپس برید به Filter>Artistic>Plastic Wrap. همانطور که در عکس زیر می بینید پنجره ی Plastic Wrap باز می شود. با توجه به تصویر تنظیمات را امتحان کرده و روی OK کلیک کنید.

افکت یخی

و این نتیجه ی نهایی ساخت یک افکت یخی است به یاد داشته باشیم که استفاده از این افکتها در جذابیت طرح های ما موثر هستند.

افکت یخی

امیدوارم با ساخت تصاویر جذاب و دیدنی از آنها لذت ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ بهمن ۹۵ 997 بازدید دیدگاه بدهید