وبلاگ گرافیک یاب

اخبار، مطالب آموزشی و کاربردی گرافیک

مدیر عامل مایکروسافت و ادوبی در یک مدرسه

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت در کنار مدیران عامل ادوبی و مسترکات، هر سه در مدرسه‌ی دولتی حیدرآباد هندوستان تحصیل کرده‌اند.

مدیر عامل مایکروسافت و ادوبی و مسترکات در یک مدرسه

اگر صاحب فرزند هستید و تمایل دارید تا در آینده از او به‌عنوان یکی از بزرگترین رهبران کسب‌وکار دنیا یاد شود، بهتر است که فرزندتان را برای تحصیل به مدرسه‌ی دولتی حیدرآباد هندوستان (HPS) بفرستید. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در جریان مصاحبه‌ی خود با استفان دابنر، در یکی از قسمت‌های پادکست Freakonomics، اعلام کرد که علاوه‌بر او، شانتانو ناراین، مدیرعامل ادوبی و آجای بانگا، مدیرعامل مسترکارت نیز در دبیرستان HPS تحصیل کرده‌اند.

 

مدارسی مانند HPS در آمریکا، خصوصی تلقی می‌شوند؛ اما در هندوستان، مانند انگلستان، از چنین مدارسی، با عنوان دولتی یاد می‌شود. براساس اطلاعات موجود در وب‌سایت HPS، این مدرسه در سال ۱۹۲۳ و با الهام گرفتن از کالج التون در لندن تأسیس شد، در ابتدا، تنها فرزندان نخبه‌ سالارها حق تحصیل در آن را داشتند. در سال ۲۰۱۷، HPS به‌عنوان یکی از ۱۰ مدرسه‌ی برتر هندوستان لقب گرفت.

حیدرآباد، شهری در جنوب هندوستان که مدرسه‌ی HPS نیز در آن واقع شده است، به‌نوعی مرکز فناوری محسوب می‌شود، این شهر از سال ۱۹۹۰ میزبان مقر واحد هندوستان مایکروسافت است.

 

نادلا در دوران تحصیل در HPS به بازی کریکت علاقه‌مند بود، او پیش‌تر نیز درباره‌ی تأثیر این بازی بر زندگی حرفه‌ای خود صحبت کرده است. نادلا در مصاحبه‌ی اخیر خود با مدرسه‌ی کسب‌وکار وارتون، گفت که از مربی کریکت دوران دبیرستان خود، چگونگی گام برداشتن در مسیری بین «اعتماد به توانایی‌های خود، در عین داشتن توانایی یادگیری» را آموخته است.

 

ساتیا نادلا با همسر خود، آنوپاما نیز در مدرسه‌ی HPS آشنا شده است. براساس اطلاعات موجود در وب‌سایت HPS، «عزت نفس» در کنار «مدارا با دیگران و احترام گذاشتن به آن‌ها»، ارزش‌های اصلی در این مدرسه به شمار می‌روند. شعار HPS نیز «هشیار باش» است. ظاهرا این واژه‌ها «دانش‌آموزان را نسبت به هشیاری ذهنی و آمادگی فیزیکی برای مواجهه با چالش‌های زندگی آماده می‌کند».

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ فروردین ۹۷ 392 بازدید دیدگاه بدهید