وبلاگ گرافیک یاب

اخبار، مطالب آموزشی و کاربردی گرافیک

هنرمند بودن به معنای رایگان کارکردن نیست .

 هنرمند هر جا رود قدر بیند و بر صدر نشیند فرهنگ مجموعه ای از باورها، ارزش­ها، رفتارها و نمادهایی است که در یک جامعه از گذشته تا به امروز برای تعامل افراد آن جامعه وجود داشته است. بنابراین، فرهنگ در هر حالتی و برای هر فردی از افراد جامعه وجود دارد و در شئون مختلف زندگی او مؤ ثر و برای حیات جامعه ضروری است. ­آحاد جامعه از بدو تولد در معرض فرهنگ پیرامون خود قرار می­ گیرند و ابتدا از خانواده و سپس از جامعه تأثیر می­ پذیرند و آموزش می­ بینند. در این مسیر، تولیدات هنری   متنوع در قالب­های مختلف که از طریق حواس با مخاطب ارتباط برقرار می­ نمایند که بخشی از فرآیند فرهنگ­سازی را انجام می­ دهند. این آثار از یک سو، به مخاطب جهت فکری و روش زندگی را القا می­ کنند و از سوی دیگر، ممکن است باعث تولید ایده­ های جدید شوند که این ایده­ ها هم می­ توانند در آثار هنری بعدی متجلی گردند.

در این فرآیند ما با دو طرف مواجهیم: مخاطب و هنرمند، این دو از طریق اثر هنری به هم مرتبط می شوند. هنرمند در هر وضعیتی، به جامعه­ اش متعهد است و وظیفه و رسالت خود را در بیان آرزو­ها و آرمان­های جامعه و یا مشکلات و مسائل و خواسته­ های آن می­ داند و در مقابل، جامعه هم بایستی به هنرمند اعتبار مادی و معنوی داده و به قول سعدی، او را بر صدر ­نشاند . گرافیک یاب بر آن است تا ضمن ارج نهادن به هنرمندان ایران زمین، به معرفی بیوگرافی و آثار آنان اقدام نموده و از این طریق توشه ای هر چند ناچیز از متعلقات مادی را نصیب آنان نماید ، چرا که بر این باوریم که:

هنرمند بودن به معنای رایگان کارکردن برای دیگران نیست، چون آنان هم مثل سایرین هزینه هایی دارند که بایستی پرداخت گردد.

پس با عضویت در گرافیک یاب و آپلود آثارتان ، به هنرمند بودن خود افتخار کرده و خود را به تمامی آحاد جامعه معرفی کنید و از این راه هم ، نفع مادی برای امرار معاش کسب نمایید ، منتظر آثارتان هستیم./ تیم مدیریتی گرافیک یاب

2 پاسخ به “هنرمند بودن به معنای رایگان کارکردن نیست .”

  1. مهدیه ناروئی

    کاملا با مطلب شما موافقم و فکر می کنم که نیاز به آموزش بیشتری در زمینه هنر و اقتصاد وجود داره. هنرمند هم نیاز به دریافت هزینه مناسب داره تا دست به تولیدات هنری بزنه.

  2. احسان

    به امید اون روزی که تو کشورمون به هنر توجه بیشتری شه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ فروردین ۹۷ 846 بازدید ۲ دیدگاه