وبلاگ گرافیک یاب

اخبار، مطالب آموزشی و کاربردی گرافیک

الگوریتم اینستاگرام و کاربرد آن برای طراحان گرافیک

شبکه قدرتمند اجتماعی اینستاگرام حرکت خود به سمت محتوای مبتنی بر الگوریتم را در مارس ۲۰۱۶ اعلام کرد. پس از آن زمان ، کاربران در تلاش هستند تا متوجه شوند دقیقا الگوریتم اینستاگرام از چه سیگنال‌هایی برای نمایش مشخصات و محتویات صفحه استفاده می‌کند  تا کاربران به منظور تبلیغ و بهتر دیده شدن از آن بهره ببرند.خوشبختانه ، از این راز پرده برداری شد ، اینستاگرام از الگوریتم مورد استفاده خود در ماه ژوئن ۲۰۱۸ رونمایی کرد. کارمندان اینستاگرام در یک کنفرانس خبری که در سان فرانسیسکو برگزار شد جزئیات الگوریتم را بیان کردند. در شش سال نخست، اینستاگرام پست ها را بر اساس زمان آپلود مرتب می کرد اما از سال ۲۰۱۶ اینستاگرام الگوریتم خود را معرفی کرد، اما مردم زیاد خوشحال نشدند و در ۲۴ ساعت تنها ۷۰هزار رای آورد. اما پس از رونمایی از الگوریتم آمار کاربران به شدت بالا رفت در تصویر زیر مشاهده می کنید که از سال ۲۰۱۶ آمار کاربران دو برابر شده و به آمار قابل توجه یک میلیارد نفر رسیده است

الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک
الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک

و اما نقش ایرانی ها در اینستاگرام :
ایرانی ها در اینستاگرام رتبه ۷ فعال ترین کاربران را دارند. ۲۴ میلیون کاربر فعال ایرانی در اینستاگرام وجود دارد. و ما در این مقاله به شما می آموزیم که باید چه کاری انجام دهید که این ۲۴ میلیون نفر شما را دنبال کنند.

اینستاگرام در الگوریتم جدید چه کارهایی را انجام داده است؟
در نسخه قبلی اینستاگرام شما فقط می توانستید حداکثر ۵۰ درصد از پست های اقوامتان را ببینید اما در الگوریتم جدید حداقل ۹۰ درصد پست اقوامتان را مشاهده می کنید.

سه سیگنالی که اینستاگرام پست های شما را بر اساس آن رتبه بندی می کند.
علاقه :شما زمانی که یک پست را چند بار پشت سر هم نگاه می کنید به این معناست که شما از آن پست خوشتان آمده است و الگوریتم تعامل شما با پست را ثبت کرده و سعی می کند پست های این چنینی را بیشتر برای شما نشان دهد.

تناسب : قبلا اینستاگرام پست های صفحه home  را بر اساس زمان آپلود مرتب می کرد و به شما نشان می داد. اما الآن با استفاده از زبان یادگیری ماشین و استفاده از الگوریتم جدید پست ها را بر اساس علاقه شما مرتب می کند

روابط : اگر کسی را فالو کرده باشید و پست های آن پیج را بیشتر لایک کرده باشید و کامنت بیشتری گذاشته باشید به این معناست که شما از پست های این پیج یا برند ، بیشتر خوشتان می آید و اینستاگرام پست های این پیج را بیشتر برای شما نشان می دهد.

فالو کردن : اگر شما فقط چند نفر را فالو کنید اینستاگرام پست زیادی برای نمایش ندارد پس مجبور است چند پست از پیج های مورد علاقه شما به شما نشان دهد. اما اگر شما چند هزار نفر را فالو کرده باشید مطمئنا نمیتوانید تمام پست ها را ببینید پس اینستاگرام پست های مورد علاقه شما را در صدر قرار می دهد.

طراحان گرافیک چگونه می توانند از این الگوریتم به نفع خود استفاده کنند؟

محتوای با کیفیت : محتوای با کیفیت نه تنها برای بیننده بلکه برای اینستاگرام نیز خوشایند است زیرا باعث میشود رتبه پست شما بالاتر برود. اگر بطور مداوم محتوای با کیفیت تولید کنید اینستاگرام پیج شما را به مشتریان مرتبط با پیج شما معرفی می کند و اتوماتیک فالوئرهای شما بالا می رود. اگر شما طراح گرافیک هستید و عکسی را پسندیده اید ، آن عکس را آپلود نکنید. زیرا اینستاگرام به راحتی می فهمد ( با استفاده از catche عکس ) که این پست توسط شما طراحی نشده است . حدالامکان خودتان پست را از اول و با سلیقه خود طراحی کنید.

الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک
الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک

تولید محتوا مرتبط با پیج : شما باید موضوعی را برای پیج خود تعیین کنید و تمام تمرکز خود را روی آن موضوع جمع کنید. به عنوان مثال اگر موضوع شما کارت ویزیت است باید تمام تمرکز خود را روی طراحی کارت ویزیت قرار دهید.

الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک
الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک

فالوئر هدف خود را بشناسید: شما باید این را بدانید که چه کسی پست شما را می پسندد و چه محتوایی دوست دارد و مطابق میل او محتوا تولید کنید. باید این را هم بدانید که ممکن است لازم شود هدف پیج خود را تغییر دهید. به عنوان مثال موضوع پیج شما بنر و پوستر است اما مشتریان شما بیشتر به کاریکاتور علاقه دارند پس باید هر چه سریعتر موضوع پیج را عوض کنید چون ممکن است مشتریان خود را از دست دهید

الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک
الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک

استفاده از هشتگ : اینستاگرام در آپدیت های اخیر جست وجوی هشتگ را در برنامه خود قرار داد که باعث شد بسیاری از پیج ها با استفاده از هشتگ سریع پیشرفت کنند. به عنوان مثال اگر شما لوگو طراحی میکنید میتوانید در بخش توضیحات پست این هشتگ ها را قرار دهید : #طراحی #طرح #لوگو #وکتور #logo

الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک
الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک

گرافیک یاب :

ما در گرافیک یاب در نظر داریم بخشی با نام طرح های شبکه های اجتماعی با تاکید بر اینستاگرام قرار دهیم تا شما بتوانید پست مناسب با موضوع اینستاگرام خود را انتخاب و دانلود کرده و در اینستاگرام خود آپلود کنید. طرح هایی که در گرافیک یاب قرار داده می شوند بسیار با کیفیت هستند و در ۴ اندازه مناسب ( تصویر پروفایل ، تصویر پست در فید ، تصویر عمودی و تصویر افقی ) اینستاگرام قرار داده می شوند.

نتیجه : در حال حاضر بیشترین تمرکز مردم بر روی اینستاگرام است و کسی که فالوئرهای بیشتری داشته باشد معروف تر است و می تواند با استفاده از فالوئرهای خود درآمد کسب کند. به عنوان مثال می توان طرح خود را در سایت گرافیک یاب قرار داد و با قرار دادن تصویر و لینک صفحه دانلود، طرح خود را معرفی کرده و کسب درآمد کنید.

الگوریتم اینستاگرام برای طراحان گرافیک

منبع : instagram press

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ دی ۹۷ 1,327 بازدید دیدگاه بدهید